Make your own free website on Tripod.com
Home
09' RESULTS
09' SCHEDULES
09 TEAMS
Advertisers
08' TEAMS
08' RESULTS
08' SCHEDULES
07' Teams
07' RESULTS
07' RESULTS
07' RESULTS
06' Teams
06' RESULTS
05' Teams
05' RESULTS
Hotel Link

GIRLS:   (updated 3-27-09, 4:05pm)

1 G 18/19   FC Alliance U19G Paulo Neto
2 G 18/19 KASC Thunder Joe Hudeck
3 G 18/19 Nelson County Elite Ronnie Hatfield
4 G 18/19 NKSA Element Bill Yung
5 G 18/19 SouthStars Flash Steve Link
1 G 17 Arsenal SC Rusty Annis
2 G 17   CFA Gold Tony Gellenbeck
3 G 17 CU Lakota Dragons Doug Martin
4 G 17   DSA 91 Premier Steve Qvick
5 G 17 NKSA U17 Dave Morris
6 G 17   Norwood SA Stingrays Ken Rogers
7 G 17   Cincinnati West Hotshots Laura Leland
8 G 17   CFA G16 Chris Slusher
1 G 16 CFA Blue Sarah Mirizzi
2 G 16 Cincinnati West Fire Tim Klawitter
3 G 16 Classics Hammer Elite Eric Burger
4 G 16 NKSA Red / Riptide Matt Beck
5 G 16 NKSL Vipers John Stone
6 G 16   Norwood SA Stingrays  Don Jackson
7 G 16 Ohio Elite Soccer Academy Gold Scott Sievering
8 G 16   Thunder United Metro FC Thunderbolts Kelly Kalberer
1 G 15 CFA Elite Jim Wash
2 G 15   CW Wolfpack Teresa Kluener
3 G 15 Kolping Premier Mike Rust
4 G 15 Metro G93 Rapids Liz Brown
5 G 15 NKSA Red Dave Kraus
6 G 15   St Louis Scott Gallagher 14 Vince Gentile
1 G 14 Alliance FC Abrahm Shearer
2 G 14 BSC Thunder Bill Rogers
3 G 14   CFA Blue George Frankenstein
4 G 14   CFA Gold Chris Slusher
5 G 14 CFA White Joe Talley
6 G 14 Classics Hammer Elite Rod Fielden
   
7 G 14 GPSA Breakers 95 Green John Sikorski
8 G 14 Nelson Elite Explosion Ronnie Hatfield
9 G 14 NKSA 94 Girls Red Matt Walls
10 G 14 NKSL Magic Daniel Muenchen
11 G 14   Norwood SA Stingrays William Singleton
12 G 14 FOSC Rockets White Heather Ellis-Fischer
 
13 G 14 TUMFC Spirit Lowell Williams
14 G 14 WC United Red Beau Harvey
15 G 14 Westside Classic 94 Paul Kramer
16 G 14 Westside Royal David Holt
17 G 14 WSSC U14 Gold Amanda Kirkwood
18 G 14 WV Chaos Carlos Parra
1 G 13 Alliance FC Abrahm Shearer
2 G 13   Beechmont Jaguars Morgan Barnhart
3 G 13 Canton Celtic Black Bill Joker
4 G 13 CFA Blue Brian Lefevre
5 G 13 CFA Gold Joe Talley
6 G 13   CFA Gold Jack Cramerding
7 G 13 CFA White Joe Gettinger
8 G 13 Classics Hammer FC U13 Elite Pete Phillips
9 G 13 ESSL Arsenal White Jeff Phalen
10 G 13 FOSC Red Hots Kris Asmus
11 G 13   GR Crew Juniors-Roberts Matt Roberts
12 G 13 Knoxville FC 96 Orange Scott Muir
13 G 13   Norwood SA Stingrays John Worley
14 G 13   CWSC Team Storm John Rose
15 G 13   PASA U12G Purple Mark Massey
16 G 13 PRF Dragoons Ron Brooks
17 G 13   Taylor Creek FC Twisters Steve Pleasants
18 G 13   Thunder United Metro Storm Mike Amend
1 G 12   Beechmont SC Greyhounds Greg Hirschauer
2 G 12 BSC Cougars Geoff Coldiron
3 G 12 CFA Blue Jack Cramerding
4 G 12 Cincinnati United Crewcats Joe Wuest
5 G 12 CWSC Cobras Bill Volker
6 G 12 NKSA Blast Nicki Pendleton
7 G 12   Norwood SA Stingrays Ray Lamping
8 G 12 Ohio Elite Academy Gold Stacey Cahill
9 G 12 Ohio Elite North Doug Bracken
10 G 12   Eagles Chris Goddard
11 G 12 TUMFC Thunderbolts Lowell Williams
12 G 12 Westfield Select Gold Todd Morin
13 G 12   Westside Royal 96 Shane Bagley
14 G 12 WV Chaos U12 Asleigh Woods
1 G 11 Alliance Academy Abrahm Shearer
2 G 11 Beechmont Hurricanes Jim Calder
3 G 11 BSC Bombers Bob Armor
4 G 11 Canton Celtic 98 Green Dan McEvilly
5 G 11 CFA Blue Sam Fiore
6 G 11 CFA Gold G98 Ole Jacobsen
7 G 11 CFA Navy Joe Gettinger
8 G 11 CFA Sky Javier Irart
9 G 11 CFA White Kelli Brock
10 G 11 Classics Hammer FC Academy Doug Conway
11 G 11 Crossfire Bob Blades
12 G 11 CWSC Scorpions Dave Snyder
13 G 11 ESSL Arsenal  Pete Wilson
14 G 11 FOSC Fury Red Nick Goodwin
15 G 11 KASC Elite Greg Ruff
16 G 11 Michigan Rush Nike Scott Forrester
17 G 11   Norwood SA Stingrays  Greg Bellamah
18 G 11 Ohio Elite Soccer Academy Gold Ben Urso
19 G 11 PASA U11G Purple Mark Massey
20 G 11 Westside White 97-98 Stacey Reeder
1 G 10 BSC Vipers Paul Elder
2 G 10   CFA Blue Ole Jacobsen
3 G 10   CFA Sky Matt Lucas
4 G 10   CFA White Matt Lucas
5 G 10 Classics Hammer FC Elite Julie Tomlinson
6 G 10 ESSL Arsenal Green Jeff Phalen
7 G 10 FOSC Cougars-Red Tim Burgess
8 G 10   Knoxville FC Crush - Blue Fil Leander
9 G 10   Knoxville FC Crush - Blue 2 Fil Leander
10 G 10   Knoxville FC Crush - Orange Fil Leander
11 G 10 LSSA Cyclones Ethan Fish
12 G 10   Norwood SA Stingrays Bridgette Sloan
13 G 10  * Westside Black 98/99 Jeff Essen
14 G 10   WV Chaos 98' Ashleigh Woods
1 G 9   CFA Blue Brian Lefevre
2 G 9   CFA Sky Brian Lefevre
3 G 9 CFA White Ron Sunders
4 G 9 Cincinnati West Shooting Stars Ed Holtman
5 G 9 Classics Hammer FC Ben Kirkpatrick
6 G 9 Classics Hammer FC Select Heather Sweeney
7 G 9   KASC Girls Elite Danielle Vogt
8 G 9   Knoxville FC Crush Elaine Roth
9 G 9 Ohio Elite North Doug Bracken
10 G 9   Cincunnati United Adam Dobrozsi
11 G  9   CSA Premier Cyclones Roger Swigart
12 G 9 Warren County White Jen Huber
1 G 8 Canton Celtic '01 Nate Stoval
2 G 8 CFA Blue Joe Talley
3 G 8 CSA Elite Tiffany Ogden
4 G 8 FOSC Red Rage Danny Landrum
5 G 8 Warren County U8 Jen Huber
6 G 8 WC Stars Dawn Berryman

BOYS:     (updated 3-27-09,4:05pm)

1 B 18/19 Ann Arbor United Royal Adebisi Adewunmi
2 B 18/19 Arsenal SC Todd Riley
3 B 18/19 Canton Celtic 91 Black Charlie Bell
4 B 18/19 CFA Blue Javier Iriart
5 B 18/19 CFC Crew Marty Martinez
6 B 18/19 CWSC United Eric Turner
7 B 18/19 Georgetown Rangers Blue Lewis Robinson
8 B 18/19 Kolping Hitze Jeff Anderson
9 B 18/19 LYSC 91 Meteors Robert Regan
10 B 18/19 Muskegon Lakers Gold Dago Cortes
1 B 17 Canton Celtic 92 White Pete Alexander
2 B 17 Charleston Futbal Club Keino Johnson
3 B 17 CU Lakota Firehawks Thik Phou
4 B 17 Maumee Express Mike Binkowski
5 B 17 MI Burn Chris Graczyk
6 B 17 NKSL Klass Burn Duane Fang
7 B 17 TFA U17 Premiership Paul Holgate
8 B 17 TKO Ernesto Diaz
1 B 16 Alliance FC Abrahm Shearer
2 B 16 CA United 93' Mat Saffarian
3 B 16   CFA Blue Eric Busener
4 B 16 CFA Elite Eric Busener
5 B 16 CFC Eagles Kenny Proops
6 B 16 Classics Hammer FC Elite Tony Ripberger
7 B 16 ESSL Arsenal Ken Filar
8 B 16 ESSL Arsenal White Ryan Lacer
9 B 16 GV-Pass Mark VanSlooten
10 B 16   NKSA 92 Boys Blue David Megel
11 B 16   NKSA Boys Red Chris Crone
12 B 16 NKY Alliance 93-Red Premier Carlos Canelas
13 B 16 SCSA Rebels Steve Briggs
14 B 16 TFA U16 Championship Scott Reed
15 B 16 TFA U16 Premiership Paul Fabry
16 B 16 United Rapids Jeff Gross
17 B 16 Vardar Black - Ann Arbor Lucian Popescu
18 B 16 WAZA FC 93 Kelly Phil Moore
1 B 15 Arsenal FC Chris Limle
2 B 15 BSC Highlanders Geoff Coldiron
3 B 15   CFA B93 White Jim Mercer
4 B 15   CFA Blue Mike Burlage
5 B 15 CFA Gold Tiest Sondaal
6 B 15 Dynamo Boys Black Eric Patz
7 B 15 Ohio Elite Soccer Academy Jared Micklos
8 B 15 Ohio Galaxies FC 93 Elite Jeff Clark
9 B 15   Westside 93/95 Brian Maisch
10 B 15   Taylor Creek FC Hurricanes Pete Solly
11 B 15   Team Dayton 93 Gregg Ayers
12 B 15 TFA U15 Championship Greg Hennelly
13 B 15 TFA U15 Premiership Paul Holgate
14 B 15   Warrior 93 Black Jeff Woodson
1 B 14 CA United Reserves Scott Dane
2 B 14 Canton Celtic 95 Black Charlie Bell
3 B 14   CFA Gold Chris Slusher
4 B 14 Classica Hammer FC Elite Mike Smith
5 B 14 ESSL Arsenal Pete Wilson
6 B 14 FOSC Force 94' Colin Mullaney
7 B 14   HFC 94-95 Boys Brian McCarthy
8 B 14   LaRosa's Pythons Keith Finch
9 B 14   NKSA Outlaws Bruce Trusty
10 B 14 Ohio Elite Soccer Academy Marc Sabin
11 B 14 Ohio Elite Soccer Academy Gold Carl Fichtenbaum
12 B 14 RSC Lightning White Tom Cardinal
13 B 14 Skyhawk's 94 Greg Dierker
14 B 14 TFA U14 Premiership Paul Holgate
15 B 14 TKO Premier Rich Labadie
16 B 14 Westfield Select-Gold- Cobras Kurt Frederick
1 B 13 Alliance FC-Black Zsolt Bertalan
2 B 13 Canton Celtic 96 White Nate Stovall
3 B 13 CFA Gold  Matt Austin
4 B 13 CFC Fury Thomas Olivier
5 B 13 Classics Hammer FC Academy Mike Smith
6 B 13 ESSL Arsenal 95/96 Ed Albright
7 B 13 Hotspurs Daniel Grant
8 B 13 Knoxville FC Crush 96 Scott Muir
9 B 13   NKSA 95 Boys Ken Grome
10 B 13 Ohio Elite Soccer Academy Gold Omid Mianegaz
11 B 13 SLSG Illinois- Green Brett McNabb
12 B 13 TFA Premiership Paul Holdgate
13 B 13 Westfield Select Gold Peter O'Scanail
14 B 13 WMFJ Academy Dago Cortes
1 B 12 Alliance FC-Black Zsolt Bertalan
2 B 12 Alliance FC-Orange Zsolt Bertalan
3 B 12 CFA Blue Chris Thompson
4 B 12   CFA Gold Sam Fiori
5 B 12 Cincinnati United Galaxy Joe Wuest
6 B 12   CWSC Predators David Dillenburger
7 B 12   Flash-Blast U12B Ahmadu Sarnor
8 B 12 FOSC Red Bulls Randy Walters
9 B 12 Liberty FC Tavi Muresan
10 B 12 NKSA 96 Red Carl Knochelmann
11 B 12   Norwood SA Stingrays Greg Donovan
12 B 12 Ohio Elite North Doug Bracken
13 B 12 Ohio Elite Soccer Acedemy Gold Patrick Newton
14 B 12   WCSC White Avalanche Rob Nabb
15 B 12 TFA Premiership Gregg Hennelly
16 B 12   Westside Premier Erik Schoening
1 B 11   Alliance FC Ryan Fitzsimmons
2 B 11 Canton Celtic Green Dan McEvilly
3 B 11 CFA Blue Dave Otoole
4 B 11 CFA Gold Ryan Reardon
5 B 11 Classics Hammer FC Elite Jack Cummings
6 B 11 Club X Lightning Steve Fogle
7 B 11 CU Cheetahs Tom Valentine
8 B 11 FOSC Raptors Kurt Fischer
9 B 11 GCKA Raptors George Chatfield
10 B 11 KASC 97 Premier Dennis Wiethorn
11 B 11 KASC 97 United John Foyles
12 B 11   Warriors 98 Red Scott Johnson
13 B 11   TUMFC Dynamite Luis Amaya
14 B 11 Warren County White Martin Gross
15 B 11 WASA Eagles Wings Shawn Wilkinson
16 B 11   Westside Premier Erik Schoening
1 B 10   Alliance FC Ryan Fitzsimmons
2 B 10 CFA Blue John Hiatt
3 B 10 CFA Gold Bill Volker
4 B 10 CFC Slammers Thomas Olivier
5 B 10   Flash / Blast U10 Boys Armadu Sarnor
6 B 10   Norwood SA Stingrays Ron Hughes
7 B 10 Star Red Devils Tom Eckart
8 B 10 Warsaw Wave Lightning Tim Porter
1 B 9   Alliance FC Ryan Fitzsimmons
2 B 9   CFA Blue Scott Hutchinson
3 B 9 CFA White B00 Chad Fox
4 B 9   CFA White B09 Scott Hutchinson
5 B 9 CFC 2000 Thomas Olivier
6 B 9 Classics Hammer FC Academy Chris Childs
7 B 9 ESSL Arsenal Green Ryan Lacer
8 B 9 Ohio Elite Soccer Academy Gold Scott Wheeler
9 B 9   CSA Black Alex Rawlings
10 B 9 Warren County Red Doug Melton